מפעלי מזון

מפעלי מזון

תנובה תל יוסף

מחלבת תל יוסף הגבינות הקשות בכל הארץ. במחצית הראשונה של שנות ה-60 השקיעה תנובה מאמצים ואמצעים גדולים בפיתוח תעשיית עיבוד החלב למוצרים. סמוך למחלבה הוקם מפעל חדש היחיד מסוגו בארץ - בית חרושת לייבוש מי גבינה. יבוש מי גבינה, תוצר לוואי של תעשיית הגבינה, איפשר שימוש חוזר בנוזל כחומר למספוא ולהזנת בע"ח, ובמקביל מנע זיהום סביבתי. בהמשך החל המפעל לייצר גם אבקה מחלב כחוש, שנותרה בכמויות גדולות מתעשיית החמאה בבית החרושת. המפעל נועד לווסת קליטת עודפי חלב בעונות השפע - אבקת החלב מיוצרת בחודשי השיא של קבלת החלב, ומחליפה את החלב הטרי בתעשיית הגבינות הקשות בחודשי השפל. בשנות ה-90 קיבלה המחלבה, כמו שאר מחלבות תנובה, את תו התקן הבינלאומי 9002 ISO. עם וותק וניסיון של יותר מ- 70 שנות פעילות, מחלבת תל יוסף ממשיכה לעמוד בחוד החנית של פיתוח וייצור גבינות קשות ומיוחדות עד עצם היום הזה

טחינה אל ארז

הכול התחיל בסוף שנות ה 80, חלום של המייסד אסעד זהר ז"ל שהחליט להקים מפעל קטן לייצור טחינה גולמית משובחת בשיטה המסורתית. המפעל התפתח וגדל והיום מוצרי החברה מגיעים לכל קצוות תבל. מפעלי החברה ממוקמים באזור התעשייה שגיא 2000 שבעמק יזרעאל. מחזור החברה השנתי הוא 50 מיליון ש"ח, והיא בעלת נתח שוק של כ-18%
מפעל מטרנה

מטרנה

מאז הקמתה מובילה מטרנה את שוק מזון התינוקות בישראל והיא בעלת מגוון המוצרים הרחב ביותר בתחום הכולל: תחליפי חלב, תחליפי חלב בכשרות מהודרת, דייסות, ביסקוויטים לתינוקות, פסטה לתינוקות, משקאות חלב מועשרים בטעמים לילדים מגיל שנתיים ועוד. א.ב. תעשיה ולוגיסטיקה ביצעה מגוון פרויקטים באתר החברה לאורך שנים, שכללו התאמת מבנים לצרכי הייצור והקמת מבנים חדשים.

סייף-פק

הרעיון של אספקת מוצרים להגנה על תוצרת חקלאית לאחר הקטיף, החל כבר בשנות ה-30' המוקדמות. באותו הזמן, מוצרי סייפ-פק בישראל הייתה חלק מחטיבה של Pennwalt Corp. – Wallace & Tiernan וואלאס, שפתחה מערכות חדשניות לטיפול במים עם כלור מה שהבטיח מי שתייה בטוחים לעשרות מיליוני אנשים. במסגרת טיפול זה נוצר תוצר לוואי חנקני בשם – Trichloride, הם גילו שתרכובת זו קוטלת נבגי עובש וחיידקים על פני פרי ההדר ומאפשרת הארכה של חיי המדף של הפירות. תעשיה חדשה נולדה תחת השם – Decco-Post harvest Inc. לשיווק קו שלם לטיפול בפרי ויישום דונג.

מטרנה תעשיות

מאז הקמתה מובילה מטרנה את שוק מזון התינוקות בישראל והיא בעלת מגוון המוצרים הרחב ביותר בתחום הכולל: תחליפי חלב, תחליפי חלב בכשרות מהודרת, דייסות, ביסקוויטים לתינוקות, פסטה לתינוקות, משקאות חלב מועשרים בטעמים לילדים מגיל שנתיים ועוד. החברה ממוקמת בעמק חפר ומעסיקה אנשי פיתוח, יצור ואריזה, שיווק, הסברה רפואית ושירות לקוחות.

יקב הרי הגליל

יקב הרי גליל הוא יקב ישראלי השוכן בקיבוץ יראון בגליל העליון. בשנת 1996 ניטעו הכרמים הראשונים של יקב הרי גליל. הוא בבעלות משותפת של קיבוץ יראון ויקבי רמת הגולן. היקב שיווק כ-300,000 בקבוקים מבצירו הראשון וכיום הוא משווק כ-1,000,000 בקבוקים. רבע מיינותיו מיועדים לייצוא.

יפאורה תבורי

החברה, הוקמה ע"י מיזוג של שתי החברות הבולטות בענף המשקאות הקלים – "יפאורה" ו-"תבורי" וכיום היא השנייה בגודלה בישראל בשיווק וייצור משקאות קלים

דורות - מוצרי שום ותיבול

דורות מוצרי שום ותיבול. מקיבוץ דורות, מתמחים בגידול, פיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי תיבול טריים קפואים לארץ ולעולם

דגנית עין בר

מאפיית דגנית עין בר הינה המאפייה השלישית בגודלה בארץ. עם 400 עובדים המאפייה משתרעת על שטח של 15,000 מטר וגובהה כ- 15 מטרים, בעלת קווי הייצור מהמתקדמים בארץ ובעלת קו יצור ייחודי עם הספיקה הגבוהה במזרח התיכון, קו ייצור זה מייצר לבדו כ–6000 יחידות לחם בשעה. כל יום אופים במאפייה כ–100 טון מוצרי מאפה. 12,000 יחידות לחם בשעה, 120,000 כיכרות לחם נאפים ביממה אחת. 24 שעות ביממה פועל תנור עצום שאורכו 44 מטרים, אופה את כל מגוון הלחם והלחמניות.

בית השיטה - עסיס

בית השיטה הוא מפעל החמוצים המוביל בישראל. מאז הקמתו ב- 1938, הלך המפעל והתפתח. ב- 1998 רכשה אסם את השליטה במפעל ומיזגה לתוכו את הפעילות התעשייתית של חברת עסיס שכללה ייצור סירופים, ריבות וטחינה. וכך, יצא מפעל בית השיטה הוותיק לדרך חדשה – דרכה של אסם.

אסם

אסם-נסטלה היא קבוצת מזון ישראלית
Powered by Artvision | Truppo Websites